Mikor és hogyan vált a gyufa reklámfelületté?

HomeHíreinkMikor és hogyan vált a gyufa reklámfelületté?

Mikor és hogyan vált a gyufa reklámfelületté?

Az első gyufákat az Amerikai Egyesült Államokban készítették, 1892-ben. A prototípust egy bizonyos Diamond Match Company gyártotta, aki a mai napig az egyik legnagyobb gyufa gyártó a világon. Az első reklámgyufákat mindössze 200 példányban készítették. A gyufának reklámfelületként való használatánál a nagy áttörés a Pabst nevezetű sörfőzdéhez köthető, mely 10 millió darabra adott rendelést. Ezután egyre többen kaptak rá és láttak benne lehetőséget.

Ugyan a gyufák a dohányzás visszaszorítására való igyekezet közben vesztettek népszerűségükből, a mai napig elmaradhatatlan kellék a legtöbb vendéglátóhelyen, és nagyszerű ingyen reklámként is szolgál, amennyiben a vendégek elviszik őket magukkal. 

Azonban a dohányzás visszaesése nem feltétlen probléma, hiszen választhatja a gyufák által jól bejáratott, személyre szabott dobozban inkább fogpiszkálók legyenek, melyekre az igény nem csökkent, azonban a reklámérték ugyanakkora!

Miért érdemes gyufán, vagy fogpiszkálón hirdetni?

Effektív: aki elveszi a gyufát, vagy fogpiszkát az használni is fogja, nem egyből kidobja. Ezekkel a termékekkel a reklámod eléri a célközönséget.

Olcsó: a többi megoldáshoz mérten rendkívül költség effektív a gyufán, illetve fogpiszkálón való hirdetés, és ahogy már említve volt, kevés befektetéssel is elérjük a célközönséget!

Praktikus: mivel ezeknek a termékeknek van használati értékük és funkciójuk, extra reklámértékkel rendelkeznek egy olyan eszköz felett, mely csak design-al rendelkezik.

Jól mutat: mint említettük, azon felül, hogy praktikusak ezek az eszközök, jól mutatnak és felemelik vendéglátóhelységed nívóját azzal, hogy személyre szabott és cégesített termékekkel találkoznak a vendégek olyan helyeken is, ahol nem feltétlen számítanának rá.

Összességben ez egy elegáns és költség hatékony módja saját üzleted reklámozására, mely a vendégekben is az extra odafigyelés és minőség hatását kelti.